НОВИНИ

Російські спецслужби готували масштабну кібератаку на телекомунікаційні системи судової влади України

Задум спецслужб РФ полягав у блокуванні сталого функціонування судової інформаційної системи України.
Співробітники Служби безпеки України блокували спробу російських спецслужб провести масштабну кібератаку на інформаційно-телекомунікаційні системи судової влади України. Про це у вівторок, 4 грудня, повідомляє прес-служба СБУ.
 
 
"Фахівці СБУ зафіксували, що кібератака розпочалася через розсилку електронною поштою заражених вірусом підроблених бухгалтерських документів. Після відкриття файлів на комп’ютери приховано завантажувалось шкідливе програмне забезпечення для несанкціонованого втручання до судових інформаційних систем та викрадення службової інформації", - йдеться у повідомленні.
 
 
Працівники СБ встановили, що виявлена вірусна програма з’єднувалась з контрольно-командними серверами, які мають, зокрема, російські ІР-адреси. 
 
 
За висновками фахівців задум спецслужб РФ полягав у блокуванні сталого функціонування судової інформаційної системи України. Завдяки спільним заходам із Державною судовою адміністрацією та Держспецзв’язку вдалося локалізувати негативні акції кібератаки та попередити її подальший розвиток.
 
 
Нагадаємо, 24 жовтня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що міністерство щотижня піддається мінімум одній кібератаці. 
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.