В’ятрович прокоментував рішення прем’єра Польщі змінити закон про ІНП

27 Червня 2018, 12:12

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що зміни до закону про ІНП, які запропонував прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький,  не стосуються "українських статей". Про це в середу, 27 червня, він написав у Twitter.

 

"Нараз зміни до скандального закону про ІНП не стосуються "українських статей", то ж  нормальний польсько-український історичний діалог досі неможливий", – наголосив В'ятрович.

 

Як повідомлялося, 27 червня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький  звернувся до маршалка Сейму з проханням доповнити порядок денний засідання пунктом, що стосується змін закону про Інститут національної пам’яті.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.