НОВИНИ

Прем’єр Польщі запропонував Сейму зміни до закону про "бандеризм"

Йдеться про зміни на підставі відмови від частини січневих поправок, тобто кримінальних приписів.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький  у середу, 27 червня,  звернувся до маршалка Сейму з проханням доповнити порядок денний засідання пунктом, що стосується змін закону про Інститут національної пам’яті. Про це заявив глава канцелярії голови Ради міністрів Польщі Міхал Дворчик в ефірі радіо Jedynka

 

"Ми хочемо внести зміни на підставі відмови від частини січневих поправок до Закону про Інститут національної пам'яті. Ми відходимо від кримінальних приписів, які можуть відвернути увагу від мети цих змін", - зауважив він.

 

За його словами, потрібно пам'ятати, що дана мета полягала в тому, щоб захищати добре ім'я Польщі та історичну правду.

 

Водночас він відзначив, що ІНП Польщі як і раніше "озброєний більш ефективним інструментом або цивільно-правовим інструментом" і зможе воювати від імені польської держави з історичною брехнею".

 

"Цей шлях, як показує практика, є найбільш ефективним "- додав Дворчик.

 

"Вчора ввечері Рада міністрів прийняв проект закону про внесення змін до Закону про ІНП і сьогодні вранці він був представлений Сейму", - наголосив він в інтерв'ю агентства PAP.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.