В “Батьківщині” стверджують, що італійський суд не арештовував Авакова

29 Березня 2012, 21:01

"На жаль, ми в черговий раз бачимо, що Генеральна прокуратура перетворилася на брехливий рупор діючого режиму", – сказав він. Сергій Пашинський повідомив, що сьогодні відбулося попереднє засідання апеляційного суду Рима з приводу справи про екстрадицію Арсена Авакова, яке складалося з двох питань: встановлення особи Авакова і його позиція щодо запиту Генеральної прокуратури України про екстрадицію.

"Ніякого арешту на 40 діб, як про це заявила Генпрокуратура, не було прийнято", – сказав він. Народний депутат повідомив, що наступне судове засідання, де буде розглядатися питання про обрання міри запобіжного заходу, призначене італійським суддею на 10 квітня.

"Наскільки мені відомо, Арсен Борисович Аваков на даному етапі не просить політичного притулку в Італії, так як вважає себе українським громадянином і політиком, який ні в чому не винен та збирається і далі продовжувати боротьбу з діючим режимом на своїй Батьківщині", – сказав Сергій Пашинський.

Як повідомили раніше у прес-службі Генпрокуратури України, суд в Італії прийняв рішення залишити екс-губернатора Харківщини Арсена Авакова під арештом на 40 днів.

Нагадаємо, 26 січня прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу проти Авакова за ч. 3 ст. 365 (перевищення службових повноважень і влади, що спричинили тяжкі наслідки). Екс-губернатора підозрюють у причетності до незаконної зміни цільового призначення і передачі у власність 55 га державних земель вартістю понад 5,5 млн грн.

31 січня цього року Авакова оголосили у міжнародний розшук. Цього ж дня за поданням слідчого прокуратури Харківської області Червонозаводським райсудом Харкова йому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. У квартирах політика в Харкові були проведені обшуки

У лютому Аваков повідомив харківським ЗМІ, що перебуває за кордоном у відрядженні.

21 березня у прокуратурі Харківщини повідомили, що Інтерпол розпочав розшук Авакова.

27 березня в МВС підтвердили факт затримання політика в Італії. 

Генеральна прокуратура України повідомила, що готує документи для екстрадиції Авакова до України.

Позначки: