Мунтіян, зокрема, заявив, що прийняття антидемпінгових, компенсаційних та спеціальних заходів – це завжди питання переговорів, консультацій та дискусій. Тому питання можливого застосування Митним союзом таких заходів щодо українською продукції також має обговорюватись з українською стороною.
На його думку, коли сторони в процесі консультацій донесуть одна до одної свої аргументи, буде прийняте правильне та зважене рішення.
«Ми вже сьогодні приступили до вивчення цих питань і зв’яжемось з Євразійською економічною комісією для того щоб не допустити цих заходів. Також аналогічна робота буде проведена і по лінії СОТ», – підкреслив Валерій Мунтіян.
Як раніше повідомлялося, у відповідь на введення Україною спецмит на автомобілі, Росія планує запровадити проти України низку торговельних санкцій, серед яких збільшення мита на імпорт українського шоколаду, вугілля і скла.
Нагадаємо, про аналогічні плани заявила Туреччина. Країна оцінила збиток від дискримінації свого автопрому в $ 6,2 млн і планувала ввести мита на імпорт волоських горіхів з України.
Як відомо, 13 квітня набули чинності трирічні спецмита на імпорт в Україну легкових автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням (бензиновим) в залежності від робочого об'єму циліндрів двигуна: 1000 – 1500 куб. см у розмірі 6,46%; 1500 2200 куб. см – у розмірі 12,95%.
Прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що Україна, прийнявши рішення про підвищення ввізного мита на імпортні автомобілі, не порушила принципів Світової організації торгівлі.
Читайте також: Мита як геополітика. Чим небезпечний "захист" українського авторинку