В АПУ розповіли, з якими питаннями найчастіше звертаються до Порошенка в електронних петиціях

23 Вересня 2015, 11:13

На адресу президента України Петра Порошенка надійшло близько 8,5 тис. електронних петицій. Про це у відповідь на запит видання «Тиждень.ua» повідомили в Адміністрації президента.

За інформацією в АП:

  • очікує на розгляд: №22/000048-еп – збільшення міри покарання державних службовців за хабарництво;
  • триває збір підписів – 7,8 тис. петицій;
  • відхилено – 0,44 тис. петицій;
  • очікує на публікацію – 0,2 тис. петицій.

Згідно з текстом, найчастіше у петиціях порушуються питання: кадрової політики; податкової та митної політики; боротьби з корупцією; надання дозволу на зброю для населення; скасування недоторканності депутатів; підтримки енергозберігаючих технологій та опалення житла; тарифів на комунальні послуги для населення; екології; скасування (або перенесення терміну) запровадження ЗНО з англійської мови; відносин з Російською Федерацією; проведення антитерористичної операції; релігії (діяльності УПЦ МП) тощо.

В АПУ наголошують, що динаміка надходження письмових звернень громадян до президента України з моменту запровадження електронних петицій практично не змінилась.

«Зокрема, протягом серпня 2015 року кількість таких звернень (4571)  порівняно з серпнем попереднього року зменшилась лише на 3,8 відсотка. При цьому  4412 звернень надійшло поштою та 159 звернень було отримано під час особистого прийому в Приймальні президента України. Протягом серпня  2014 року – 4138 та 614 звернень відповідно», – сказано в повідомленні.

У відповіді на запит також йдеться, що на розгляді у президента наразі перебувають п’ять петицій, однак Порошенко не висловив думку стосовно жодної з петицій, яка набрала необхідні 25 тис. голосів.

Зауважимо, Адміністрація Президента України не вклалася в терміни розгляду першої електронної петиції.

Як повідомлялося, 4 вересня петиція про вільне володіння зброєю зібрала 25 тис. голосів, необхідних для її розгляду президентом.

Нагадаємо, 24 липня президент Петро Порошенко підписав закон про дозвіл українцям підписувати електронні петиції і відправляти звернення.