НОВИНИ

Вперше в Україні електронна петиція набрала необхідну кількість голосів для розгляду президентом

25 тис. голосів підтримки здобула петиція про дозвіл на вільне володіння зброєю.

Електронна петиція про законодавче затвердження права громадян на вільне володіння зброєю набрала станом на 11:13 4 вересня 25,659 голосів та очікує на розгляд в Адміністрації президента. Про це свідчить інформація з розділу "петиції" на сторінці голови держави.

Петиція подана від імені ГО «Українська асоціація власників зброї». Її зареєстрували 29 серпня.

«1. Доповнити статтю 27 Конституції України частиною четвертою такого змісту:
«Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров'я, житла та власності, життя і здоров'я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України. 
Реалізація права на вільне володіння вогнепальною зброєю регулюється відповідним законом та може бути обмеженою лише за рішенням суду щодо окремої особи». 2. Негайно ухвалити Закон «Про цивільну зброю і боєприпаси» №1135-1», – йдеться в тексті петиції.

Жодна інша петиція наразі не отримала необхідної для розгляду кількості голосів. Наступною за популярністю є петиція про скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт автомобілів. Вона набрала 14,137 голосів.

Як повідомлялося, 24 липня президент Петро Порошенко підписав закон про дозвіл українцям підписувати електронні петиції і відправляти звернення.

Нагадаємо, раніше інструмент електронних петиції запрацював у США. Зокрема, будь-який громадянин міг відправити петицію до президента США Барака Обами на сайті Білого дому.

У таких петиціях українці попросили Обаму ввести санкції проти Путіна або визнати Росію спонсором тероризму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.