В АП розповіли, що означає підписання угоди про співпрацю між Україною і Вселенським патріархатом

5 Листопада 2018, 14:39

Підписання угоди про співробітництво між Україною та Вселенським патріархатом спростовує міфи про автокефалію. Про це повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

 

"Про що свідчить ця угода. Практично всі ті міфи, вкиди, які були протягом останнього часу фактом підписання угоди спростовується. Перш за все, чи буде це незалежна церква…Є чітка фіксація того, що йдеться про незалежну церкву, яка отримає своє місце в диптиху, у порядку згадування православних церков. Деталі обговорюються в ході підготовки до собору українських єпископів, всі питання щодо процедури, обрання предстоятеля – це внутрішньоцерковні стосунки, яким держава сприяє", – розповів він.

 

За словами Павленка, в угоді про співробітництво між Україною та Вселенським патріархатом закріплено надання томосу.

 

"Підписання угоди про співробітництво та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом можна назвати угодою про підтримку створення єдиної помісної православної церкви в Україні, де йдеться прямо про те, що створюється незалежна українська православна церква, якій надається томос, тобто грамота про незалежність, Вселенським патріархом після того, як бажаючі українські єпископи зберуться на собор, оберуть свого предстоятеля, після чого він отримає томос", – повідомив Павленко.

 

Зазначається, що більшість помісних церков зайняли позицію нейтрально-пасивного вичікування.

 

"Часто доводиться чути, що нібито в інших помісних церквах є несприйняття факту створення незалежної української церкви. Ми бачимо, що це не так…Більшість помісних церков зайняли позицію нейтрально-пасивного вичікування… Угода передбачає те, що Вселенська патріархія сприяє тому, що українська церква буде визнана іншими православними церквами", – додав він.

 

Нагадаємо, у суботу, 3 листопада, в рамках офіційного візиту до Туреччини, президент України Петро Порошенко уклав угоду про співробітництво та взаємодію України з Вселенським патріархатом.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.