В американському посольстві прокоментували посилення санкцій проти РФ

23 Грудня 2015, 11:12

Розширення секторальних санкцій Вашингтона проти Москви покликане гармонізувати санкційні списки США і ЄС, заявили в американському посольстві у Російській федерації. «Сьогоднішньою дією ми внесли до переліку ряд фізичних і юридичних осіб, які вже перебувають у списку санкцій ЄС», – повідомив у вівторок, 22 грудня, «Інтерфаксу» прес-аташе американського посольства в Москві Вілл Стівенс.

«Ми пішли на цей крок, щоб ще більше гармонізувати наші відповідні списки», – додав він.

У посольстві зазначили, що гармонізація списків Вашингтона та Брюсселя «забезпечує ситуацію, при якій представники бізнесу США та ЄС грають за одними правилами». «Гармонізація наших санкційних списків знижує навантаження на приватний сектор», наголосив Стівенс.

У вівторок США розширили санкції проти компаній, що працюють у Криму. У «чорний список» (SDN List) додані компанії та банки, а також пов'язані з діючими фігурантами списку – Генбанк, Крайінвестбанк, Інресбанк, Мособлбанк, «Технопромекспорт», «Волгограднефтемаш» тощо.

Читайте також: Під нові санкції США потрапили два міністри часів Януковича

У список секторальних санкцій (зі значно менш суворими обмеженнями) додані «дочки» Сбербанку, ВТБ, в тому числі ВТБ 24, «Ростех» та «Яндекс.Гроші».

Як повідомлялося, у Кремлі вже відреагували на розширення санкційного списку США.