За словами Лазера, побудовані за рахунок коштів держбюджету газопроводи, які оцінювалися приблизно у $85 млн, були передані раніше в управління «Молдовагаз», але нині вони залишаються на балансі місцевої влади.
Лазер підкреслив, що уряд Молдови має намір після завершення повної інвентаризації і оцінки вартості цих газопроводів внести їх до статутного капіталу СП «Молдовагаз». Міністр економіки Молдови сказав, що Газпром погодився раніше з такою капіталізацією спільного підприємства.
Лазер відмітив, що в результаті за рахунок внесення названих газопроводів до статутного капіталу АТ «Молдовагаз» уряд Молдови може збільшити долю своїх акцій у підприємстві, або погасити частину історичного боргу за газ правобережної Молдови (без Придністров'я), що становить близько 350 млн дол. На його думку, другий варіант реальніший.
АТ «Молдовагаз» створене в 1999 році. Головним акціонерами АТ «Молдовагаз» є ВАТ «Газпром» (6 млн 664 тис. 540 акцій, або 50%), уряд Молдови в особі Агентства публічної власності при Міністерстві економіки (4 млн 708 тис. 876 акцій, або 35,33%) і адміністрація Придністров'я в особі Комітету з управління майном (1 млн 791 тис. 306 акцій, або 13,44%).
Нагадаємо, 14 грудня уповноважений кабінету міністрів України по співпраці з РФ, країнами СНД і ЕврАзЕС Валерій Мунтіян заявив, що Україна дійсно обговорює на газових переговорах з Росією варіант створення двох спільних підприємств на базі Нафтогазу, одне з яких отримало б контроль над магістральною газотранспортною системою (ГТС), друге – над внутрішніми українськими газорозподільними мережами.
26 листопада прем’єр-міністр Росії Владімір Путін повідомив, що Росія погодилась знизити ціну на газ з 2012 року для Білорусі з $400 до $164 за 1 тис. кубометрів, при цьому Газпром купить 100% білоруської ГТС. При цьому сторони домовилися також про реструктуризацію боргу за газ.