Усесвітньо відомий Нью-Йоркський музей сучасного мистецтва опублікував архіви

28 Вересня 2016, 21:32

Відтепер всі виставки MoMA доступні онлайн, Нью-Йоркський музей сучасного мистецтва опублікував архіви. Про це інформує видання Buro 24/7.

Один із найбільш респектабельних музеїв світу – MoMA – з'явився на Манхеттені в 1929 році за ініціативою дружини Джона Рокфеллера-молодшого Еббі і її подруг Ліллі Блісс і Мері Куїнн Салліван, які колекціонувати сучасне мистецтво. Перший в Америці музей сучасного мистецтва відкрився в листопаді виставкою «Сезанн, Гоген, Сера, Ван Гог».

«Виставку зустріли з великим ентузіазмом, – повідомляє архів MoMA. – Хоча кожен із цих художників був добре відомий публіці, в той час рідко можна було побачити, щоб їхні роботи виставлялися в Нью-Йорку».

Матеріали MoMA за 86-річну історію існування музею три роки збирали директор архіву МоМА Мішель Елліготт і Фіона Ромео, яка очолювала відділ зберігання та розвитку цифрового контенту.

Тепер всі виставки Нью-Йоркського музею сучасного мистецтва можна переглянути за роками. Крім того, доступний також відеоконтент MoMA, який коли-небудь виставлявся в музеї.

Нагадаємо, нещодавно Україна передала Нідерландам картини голландських художників ХVII-ХVIII століть, викрадені в 2005 році з музею Західної Фрісландії у місті Горн. ​