НОВИНИ

Україна передала Нідерландам викрадені з музею у 2005 році картини

Передача відбулася в посольстві Нідерландів в Києві.

Україна передала Нідерландам картини голландських художників ХVII-ХVIII століть, викрадені в 2005 році з музею Західної Фрісландії у місті Горн. Передача відбулася в посольстві Нідерландів в Києві, повідомляється на сайті відомства.

У заході взяли участь генеральний прокурор Юрій Луценко, керівництво СБУ, директор голландського музею й посол Нідерландів в Україні Кейс Кломпенхауер.

Зі слів директора музею міста Хорн, усього було викрадено 24 картини, 5 з яких були виявлені в Україні. Вартість повернутих картин становить понад 200 тисяч євро. Доля інших картин голландських художників поки не відома.

Нагадаємо, у грудні 2015 року представники музею дали прес-конференцію, під час якої повідомили, що витвори мистецтва, викрадені з установи 11 років тому, знайшлися на Донбасі, але «націоналістичне угрупування», яке наразі володіє ними вимагає €5 млн за повернення.

Під час прес-конференції називали імена лідера партії ВО «Свобода» Олега Тягнибока, екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, а безпосереднім виконавцем «лідера батальйону ОУН» Бориса Гуменюка.

14 квітня Служба безпеки України завила, що знайшла чотири картини, викрадені у нідерландському музеї. 30 травня до посольства Королівства Нідерланди у Києві невідомий приніс картину авторства Іzaak Ouwater, під назвою «Nieuwstraat in Hoorn», 1784 року.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що знайдені картини будуть повернуті Нідерландам після низки експертиз. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.