Уряди семи країн звинуватили Росію в розпалюванні екстремізму через військові дії в Сирії

2 Жовтня 2015, 19:53

Уряди Франції, Німеччини, Катару, Саудівської Аравії, Туреччини, Великої Британії та США виступили з критичною заявою на адресу Росії у зв'язку з її участю в останніх військових діях у Сирії. Про це йдеться в офіційній заяві МЗС Франції.

"Ми, уряди Франції, Німеччини, Катару, Саудівської Аравії, Туреччини, Сполученого Королівства і Сполучених Штатів робимо таку заяву після недавнього військового наступу Російської Федерації у Сирії", – йдеться у документі.

Уряди висловлюють свою "глибоку заклопотаність у зв'язку зі зміцненням російського військового втручання в Сирії і, зокрема, завдання авіаударів російськими ВПС у Хамі і Хомсі, в результаті яких були вбиті мирні жителі, а не бойовики "Ісламської держави".

"Ці військові операції є ні чим іншим як подальшою ескалацією, розпалюванням екстремізму та радикалізації", – йдеться у заяві.

Уряди названих країн закликали Російську Федерацію негайно припинити свої атаки на опозицію та сирійське цивільне населення і зосередитися на боротьбі з ІД.

Читайте також: З'явилося відео повторних бомбардувань Росії в Сирії

Нагадаємо, 30 вересня повітряні сили Росії завдали першого авіаудару в Сирії.

Як повідомляло раніше Agence France-Presse з посиланням на заяви офісу президента Сирії Башара Асада, Росія направила в Сирію бойову авіацію.

Також нагадаємо, що 30 вересня Рада Федерації дозволила Путіну застосувати російську авіацію в Сирії на прохання Башара Асада.

Раніше сирійський уряд підтвердив отримання винищувачів та розвідувальних літаків з Росії. Американські джерела заявляють про 28 російських військових літаків на авіабазі у сирійській Латакії.

Представники російського Міноборони кажуть, що мішенню ударів є бойовики «Ісламської держави», однак США і сирійські повстанці заперечили це.

1 жовтня Росія відправила у Сирію морську піхоту начебто для охорони авіабази.