У перерві судового засідання Богдан підкреслив, що Кабінет міністрів заперечує проти існування державних гарантій і проти можливості стягнення таких гарантій щодо зобов'язань корпорації ЄЕСУ з держави України і з державного бюджету країни.
"Ми вважаємо, що такі гарантії не надавалися і були підписані листи, які висловлювали особисті думки державних чиновників. Державних гарантій як таких не існувало", – підкреслив він.
"У матеріалах справи відсутні первинні докази, які б підтверджували існування боргу держави Україна перед будь-ким", – сказав представник Кабміну, зазначивши, що уряд просить надати такі докази.
Богдан підкреслив, що всякого роду листи не є гарантією, оскільки для державних гарантій законами передбачена певна процедура.
"Це має бути акт Кабінету міністрів", – пояснив Богдан. Він зазначив, що це може бути або постанова, або розпорядження.
При цьому представник Кабміну підкреслив, що ще однією обставиною є те, що терміни давності цієї справи вже минули. Богдан також додав, що Міністерство оборони Росії має висловлювати свої претензії до корпорації ЄЕСУ і вимагати стягнення таких коштів саме з цієї корпорації.
В даний час у судовому засіданні оголошено перерву до 12.30.
Нагадаємо, Міноборони Росії у суді вимагає стягнути з Кабінету міністрів України 3 мільярди 239 мільйонів гривеньборгів ЄЕСУ.
Об’єднана опозиція «Батьківщина» вважає, що розкручування теми боргів ЄЕСУ перед Міноборони Росії є спробою влади очорнити ім’я Юлії Тимошенко. Крім того, на умовах анонімності у БЮТ відзначають, що відмова українського суду визнати претензії Міноборони РФ щодо боргів ЄЕСУ вигідна Юлії Тимошенко.
В опозиції також нагадують про лист міністра юстиції України Олександра Лавриновича, у якому йшлося про те, що у Мінфіні немає ніякої інформації, яка б засвідчувала надання державних гарантій за зобов’язаннями корпорації ЄЕСУ.
Нагадаємо також, що у жовтні 2011 року СБУ порушила кримінальну справу проти Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією.
"Зокрема Тимошенко обвинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405,5 млн. доларів", – повідомив керівник головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко.