Уряд наступного тижня отримає перші $3 млрд від Путіна

20 Грудня 2013, 15:44

За його словами, книга заявок на купівлю цих боргових паперів буде закрита до кінця п'ятниці, 20 грудня.

Сторчак також повідомив, що уряд Російської Федерації змінив правила інвестування коштів Фонду національного добробуту, отримавши таким чином право робити винятки для вкладень в окремі цінні папери.

"Воно вже прийнято, там загальна норма за окремими рішеннями. Уряд зможе спеціальним точковим рішенням здійснювати операції з купівлі цінних паперів емітентів, які не відповідають параметрам", – цитують Сторчака російські інформаційні агентства.

За його словами, ця норма дасть змогу вкладати кошти ФНД у євробонди України, що має кредитний рейтинг на багато ступенів нижчий за вимоги, заявлені в інвестдекларації фонду.

Сторчак зазначив, що це положення може бути теоретично застосовано і до інших цінних паперів.

Як повідомлялось, 17 грудня Віктор Янукович домовився з Владіміром Путіним про надання Росією кредиту Україні в $15 млрд.

Опозиція вважає, що Янукович дозволив Росії поглинути українську економіку.

Експерти вважають, що угода про надання Україні урядом Росії 15 млрд дол. в обмін на державні боргові папери не вирішує економічних проблем України, спричиняє збільшення державного боргу України і концентрацію його значної частини в руках одного кредитора, що, своє чергою, ставить під загрозу національну безпеку.

Залучення російських фінансових ресурсів також позбавляє українську владу мотивації проводити подальші переговори з поки що найбільшим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом. Для багатьох іноземних інвесторів співпраця офіційного Києва з МВФ була важливим знаком збереження здорової економічної політики країни.