Уряд Лівану подав у відставку

10 Серпня 2020, 18:31

Уряд Лівану йде у відставку у повному складі після акцій протесту, пов'язаних із загибеллю людей від вибухів у Бейруті минулого тижня. Про це у понеділок, 10 серпня, повідомив міністр охорони здоров'я Лівану Хамад Хассан, передає Al Arabiya.

 

За словами Хассана, офіційна заява буде вже зовсім скоро. Чинний Кабінет Міністрів працюватиме у статусі виконувачів обов'язків, поки не буде сформований новий уряд.

 

Як зазначається, уряд Лівану перебував під великим тиском через те, що потужний вибух у порту Бейрута минулого тижня спричинив масштабні антиурядові протести. Цей уряд був сформований у січні 2020 року.

 

10 серпня про свою відставку оголосила міністр юстиції Лівану Марі Клод Наджм. Ще раніше це зробили міністр інформації Маналь Абдель Самад та міністр навколишнього середовища Даміянос Каттар.

 

Нагадаємо, 4 серпня поблизу центру Бейрута стався вибух. Кількість постраждалих становить близько 5 тисяч осіб, загинули 157. Достеменна причина вибуху невідома, за попередньою інформацією – вибухнули 2700 тонн аміачної селітри. Верховна рада оборони Лівану оголосила Бейрут зоною лиха. Пізніше стало відомо, що Україна може відправити до Лівану рятувальників.