УПЦ МП просить Януковича ветувати закон про біометричні паспорти

11 Жовтня 2012, 19:15

Митрополит просить ветувати закон, «оскільки він несе в собі загрозу обмеження базових прав людини». «Вважаю, що питання про доцільність створення в Україні єдиного демографічного реєстру потребує додаткового вивчення. Відомо, що чимало закордонних країн відмовилися від запровадження подібних реєстрів», – вказує Володимир.

Митрополит зазначає, що стаття 16 закону щодо осіб, які відмовляються від внесення інформації про себе  до безконтактного електронного носія  через свої релігійні переконання, має декларативний характер, оскільки «ніяк не прописано порядок відмови громадян від внесення їх персональної інформації до безконтактного електронного носія».

У листі йдеться, що до Київської Митрополії УПЦ надходять численні звернення віруючих з вимогою не допустити введення в дію цього закону, зокрема, в цих зверненнях йдеться про те, що вказаний Закон порушує право громадян на приватність, яке гарантоване у ст. 32 Конституції.  Крім того, занепокоєння православних віруючих викликає можливість втручання в їх особисте життя, окрім того, на думку вірян, закон не у всьому узгоджується з вимогами закону   про захист персональних даних.

Нагадаємо,  2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про Єдиний державний демографічний реєстр, що  передбачає введення електронних паспортів – документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон.

Під час прийняття законопроекту під Верховною Радою мітингували представники релігійних конфесій.

Впровадження біометричних паспортів є зобов'язанням України, прийнятим у рамках плану дій із введення безвізового режиму з Європейським Союзом.