УНП та НРУ об’єдналися в нову партію “РУХ”

19 Травня 2013, 16:47

Мета об'єднання – "створити в Україні потужну правоцентристську політичну силу, яка в перспективі стане правлячою і направить державу на єдиний ефективний правий шлях виходу з системної кризи, в якій Україна перебуває останні 20 років".

Главою об'єднаної партії "РУХ" обраний нинішній лідер НРУ Василь Куйбіда, першим заступником – в.о. глави УНП Іван Заєць.

Керівний орган об'єднаної партії створений з представників обох партій за принципом 50 на 50.

Згідно з підписаними угодами між керівництвами партій, всі члени УНП і НРУ пройдуть перереєстрацію, і тільки потім на демократичних засадах відбудеться обрання керівництва об'єднаного "​​РУХу".

"Якщо подивитися на політичний зріз суспільства ми бачимо партії – представники фінансово-промислових груп. Батьківщина – це група Тимошенко, є групи Кличка, Порошенка і так далі, а все ж таки політика – це насамперед ідеологія, філософія, світогляд людини. Люди повинні об'єднуватися навколо ідеї. Ідея руху національна демократія і вона не реалізована. Існує запит на такий тип партій, який би виконав місію відродження України" – "рухівець" Олександр Ткаченко.

Він також додав, що поки невідомо чи представники "Руху" і "УНП" здатні виконати цю місію. На думку чоловіка партії об’єднаються задля того, щоб "не служити олігархам, а відродити Україну".

"Чи будуть якісь реальні перспективи у новоствореної партії залежить від того як буду вести себе ці люди керівництво у цих конкретних політичних обставинах. Якщо вони будуть вести себе, так як вели себе у кінці 80-х, то успіх буде. Якщо вони вестимуть себе як в інші часи, тобто йтимуть в руслі інших політичних сил та дій, то інше питання. Шанси є, а реалізація залежить від нас усіх, адже сьогодні немає української демократичної партії, яка б мотивувала свої дії нац інтересами. "Свобода" є такою партією, але вона себе позиціонує як радикально права організація, а Рух – загально демократичний".

Ткаченко також додав, що Василь Куйбіда стане найкращим керівником об’єднаної партії, адже він має чималий політичний досвід та й керівникам УНП в новій структурі місце знайдеться.

Як повідомлялось, НРУ і УНП планували створити "потужну правоцентристську силу".