НОВИНИ

Рух і УНП планують створити "потужну правоцентристську силу"

Народний рух України (НРУ) та Українська народна партія можуть об'єднатися впродовж місяця.

"НРУ веде переговори з УНП, проте в якому форматі відбудеться об'єднання, я поки не можу сказати", - заявив голова НРУ Василь Куйбіда виданню "Комерсант-Україна".

Водночас, закон про політичні партії не передбачає можливості рівноправного злиття політичних сил. Цей процес може бути здійснений шляхом саморозпуску одного з учасників об'єднання і вступу його колишніх членів до лав іншої партії. Джерела, близькі до переговорного процесу, стверджують, що об'єднання відбудеться на базі НРУ.

"Всі пам'ятають, що до розколу Руху в 1999 році обидві партії були єдиним цілим", - нагадав співрозмовник видання.

Голова УНП Юрій Костенко не підтвердив намір розпустити партію, зазначивши, що "об'єднана партія буде створена шляхом реорганізаційних процесів". За його словами, наразі переговори у завершальній стадії, і вже в другій половині травня буде оголошено про їх результати.

На підтвердження слів Костенка в УНП заявили, що на 19 травня партія вже орендувала зал будинку культури та мистецтв Київського політехнічного інституту для проведення з'їзду.

"Резервна дата з'їзду - 8 червня. На цей день ми також забронювали зал КПІ", - зазначили в УНП.

Керівництво НРУ заявляє, що в результаті об'єднання буде створена "потужна правоцентристська політична сила".

"Ми запросили до діалогу різні непарламентські політичні партії та громадські організації, відбуваються консультації про створення єдиної націонал-демократичної політичної партії", - заявив Куйбіда.

Між тим, проти об'єднання НРУ з непарламентськими партіями виступають народні депутати-члени НРУ, які пройшли у Верховну раду за підтримки партії "Батьківщина".

На думку народного депутата Олександра Чорноволенка ("Батьківщина"), НРУ необхідно об'єднуватися на базі більш великої парламентської політичної сили.

"Подальших політичних перспектив у об'єднання НРУ та УНП, на мій погляд, немає, - вважає депутат. - Народному руху слід об'єднуватися в рамках єдиної партії "Батьківщина".

Однак нинішнє керівництво НРУ не поділяє позиції своїх соратників в Раді.

"Ми завжди об'єднувалися на ідейній основі. Зараз ми не бачимо загальної ідеологічної основи з "Батьківщиною", - заявив Куйбіда.

Це не перша спроба керівництва НРУ та УНП об'єднати партії. З такими заявами їх лідери виступають з 2002 року. Найближче до об'єднання вони підійшли в грудні 2006 року - тоді було підписано декларацію про відновлення організаційної єдності двох партій. Однак перед президентськими виборами 2010 року партії знову розійшлися - НРУ виступив на підтримку Юлії Тимошенко, а УНП висунула в президенти свого лідера Юрія Костенка.

На парламентських виборах 2012 року представники УНП були включені в список партії Віктора Ющенка "Наша Україна", а члени НРУ балотувалися за списком "Батьківщини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.