Укрзалізниця придумала, як вирішити проблеми через заборону РФ на експлуатацію українських вагонів

2 Жовтня 2015, 17:16

Проблему забезпечення перевезень вантажів у напрямку Російської Федерації через заборону експлуатації на її території вагонів держпідприємства «Укррефтранс» можна вирішити шляхом залучення власних вагонів інших підприємств. Про це заявили в Укрзалізниці.

У прес-службі відомства в п'ятницю повідомили, що іншим рішенням проблеми можуть стати перевезення в країни Середньої Азії в обхід території РФ з використанням залізнично-поромного сполучення.

В «Укрзалізниці» підтвердили, що розпорядженням дирекції Ради з залізничного транспорту РФ від 30 вересня 2015 №ДК-3725 оголошено про введення заборони на експлуатацію на території РФ залізничного рухомого складу приналежності ДП «Укррефтранс». Заборона оголошена на прийом і передачу всіх вантажів, всіх відправок у вагонах ДП «Укррефтранс» (власні, взяті в оренду, здані в оренду) з усіх станції всіх адміністрацій призначенням на станції РФ і транзитом по території Росії, крім порожніх вагонів у напрямку України.

Станом на 1 жовтня 2015 на балансі «Укррефтрансу» перебуває 10,865 тис. вагонів, у тому числі 5,381 тис. вагонів під оперуванням Українського транспортно-логістичного центру (УТЛЦ).

«За вісім місяців 2015 року експортні перевезення в напрямку РФ або транзитом по її території у вагонах власності ДП «Укррефтранс» складають 374 тис. тонн, здійснено 7,54 тис. рейсів», – повідомили в «Укрзалізниці».

Як повідомлялося, ВАТ «Російські залізниці» (РЖД) заборонило на території РФ експлуатацію вагонів, які належать українській компанії Укррефтранс з 30 жовтня.

Зазначимо, у вересні Укрзалізниця припинила обслуговування вагонів двох російських компаній.

Нагадаємо, 16 вересня Україна застосувала санкції щодо російських авіакомпаній, які передбачають "обмеження, часткове або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України". Пізніше Росія заборонила польоти українським авіакомпаніям над своєю територією.