За його словами, в експериментальному режимі ця технологія з 5 лютого використовується під час продажу квитків на швидкісні потяги "Інтерсіті+".
Дихне повідомив, що після впровадження зазначеної технології на всіх потягах внутрішнього сполучення та відмови від бланків суворої звітності (квитків) "Укрзалізниця" зможе щорічно економити близько 20 мільйонів гривень.
Він також повідомив, що під час експерименту для потягів "Інтерсіті+" закупили мобільні термінали контролю зазначених квитків виробництва компанії Motorola кількістю 40 штук.
Ціну такого пристрою він охарактеризував як таку, що відповідає "вартості хорошого смартфону".
"До кінця року необхідно придбати близько 4 тисяч штук таких пристроїв", – сказав Дихне.
За його словами, зазначена система має кілька способів контролю легітимності документа. По-перше, сканування документа. По-друге, якщо документ зім'ятий і сканування неможливе, в пристрій можна занести ідентифікаційний номер, зазначений на квитку. Також ідентифікація здійснюється за іменем та прізвищем пасажира.
Дихне зазначив, що здати такий квиток можна так само, як і будь-який інший квиток, придбаний через інтернет.
З 5 лютого на потяги "Інтерсіті+" було реалізовано понад 250 зазначених електронних квитків.
"Відтепер усі пасажири, які купуватимуть проїзні документи через сайт "Укрзалізниці" на поїзди категорії Інтерсіті+ можуть не звертатися до каси, а роздрукувати посадочний документ на будь-якому принтері або маючи зображення на смартфоні, а просто йти на посадку одразу до поїзда. Кількість цих пасажирів, враховуючи темпи зростання популярності купівлі квитків через Інтернет, буде збільшуватися", – прогнозує Євгеній Дихне.
За даними "Укрзалізниці", загалом тенденція росту популярності послуги бронювання і продажу квитків на поїзди через мережу Інтернет спостерігається з року в рік.
Протягом 2009 року пасажирами було придбано через мережу Інтернет близько 83,5 тис. квитків, у 2012 – понад 2,1 млн квитків. За 2 місяці 2013 року через Інтернет вже оформлено понад 243 тис. квитків.
Нагадаємо, у листопаді 2012 колишній міністр інфраструктури Борис Колесніков заявляв , що з 1 січня 2013 року в Україні введуть продаж іменних залізничних квитків.
За словами Колеснікова, таке нововведення дозволить краще боротися зі спекуляцією і корупцією.