Укрспецекспорт запевняє, що вже домовився з Іраком про скасування $3 млн штрафу

1 Серпня 2011, 13:47

Як відзначається в поширеній в понеділок заяві прес-служби держкомпанії, озвучена рядом ЗМІ інформація з цього питання не відповідає дійсності.

«На даний момент штрафні санкції до України по іракському контракту за погодженням сторін скасовані», – підкреслюється в заяві прес-служби.

Керівництво «Укрспецекспорту» додає максимум зусиль для виконання контрактів з Іраком, які виявилися на межі зриву з вини колишніх керівників компанії, відзначається в документі.

Як відомо, 28 липня ЗМІ повідомили про те, що Ірак виставив Україні штрафні санкції у розмірі $3 млн за зрив термінів постачання замовникові перших 26 БТР- 4, які були поставлені в квітні у рамках контракту об'ємом $550 млн.

Дочірнє підприємство держкомпанії «Укрспецекспорт» – держпідприємство «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «Прогрес» – в 2009 році уклало з Іраком контракт на суму більше $550 млн, які, як передбачається, повинні стати одним з серії підготовлюваних угод у сфері ВТС між Україною і Іраком.

Контракт передбачає постачання протягом 3-3,5 років більше 400 одиниць бронетехніки, зокрема БТР- 4, 6 легких транспортних літаків Ан- 32, а також надання послуг з ремонту авіаційної техніки.

У числі основних виконавців контракту виступають Харківське конструкторське бюро машинобудування ім.Морозова (ХКБМ), Харківське конструкторське бюро двигунобудівництва (ХКБД), державне підприємство "Завод ім. Малишева" (Харків), держпідприємство "Антонов" (Київ). Початок постачань авіатехніки намічений на 2011 рік.

Перша партія бронетехніки у складі 26 машин БТР- 4, двох машин технічного обслуговування і ремонту, двох тренажерів для підготовки екіпажів бронетранспортерів відвантажена іракському замовникові 20 квітня. За даними української сторони, 29 травня бронетехніка прибула в іракський порт Ум-Касср.

За погодженням сторін терміни постачання першої партії, що планувалися раніше на кінець 2010 року, були зміщені у зв'язку з проведенням програми випробувань нової техніки в повному обсязі на відповідність тактико-технічному завданню (ТТЗ).