НОВИНИ

Добкін розказав, хто повинен заплатити за зрив контракту з Іраком

Частину штрафу за зрив термінів постачань БТРів за іракським контрактом повинно компенсувати попереднє керівництво заводу імені Малишева. Про це повідомляє прес-служба Харківської облдержадміністрації з посиланням на губернатора області Михайла Добкіна.

Коментуючи штрафні санкції, які Ірак застосував до України за зрив встановлених в двосторонньому порядку термінів поставок 26 бронетранспортерів виробництва заводу ім. Малишева, Добкін зазначив, що в затримці була вина і заводу Малишева, і субпідрядників. Зокрема, була проблема із збройовими стволами, які виробляються не в Харкові.

За його словами, на терміни виконання контакту також вплинуло те, що завод ім. Малишева раніше не виробляв БТРи.

«Не забуваєте, що Україна ніколи до цього не робила БТРи. Ми, фактично, створили нову сучасну зброю, яка сьогодні не викликає нарікань у тих, хто буде її експлуатувати. Зважаючи на уміння наших танкобудівників робити сучасні танки і розширивши лінійку до декількох зразків військової техніки, можна говорити про те, що Україна здатна посісти на ринку озброєння свою нішу. Так склалася сьогодні кон'юнктура, що танки закуповують тільки в комплекті з іншою військової технікою», - зазначив Добкін.

Губернатор висловив думку, що частину штрафу за зрив термінів постачань БТРів за іракським контрактом повинно компенсувати попереднє керівництво заводу імені Малишева.

«Якби на заводі не було проблем, які створювало попереднє керівництво підприємства своєю бездіяльністю, не було б і проблем з термінами контракту. Я думаю, що будуть певні претензії з боку правоохоронних органів, тому що ці гроші хтось повинен буде компенсувати державі або підприємству. Я вважаю, що частково провина лежить на колишньому керівництві заводу, і якщо буде порушено кримінальну справу з компенсації, то частину грошей має компенсувати саме колишнє керівництво», - підкреслив він.

Добкін також зазначив, що поточне замовлення на заводі ім. Малишева виконується.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що Ірак застосував до України фінансові санкції на суму $3 млн за зрив встановлених в двосторонньому порядку строків поставок української зброї.

Державне підприємство "Завод ім. Малишева" 20 квітня відвантажило зі своєї території для відправки збройним силам Багдада 26 одиниць техніки.

У 2009 році Україна підписала з Іраком контракт, згідно з яким має поставити до березня 2012 року 420 одиниць БРТ-4.

Співвиконавцем контракту виступає державне підприємство «Завод ім. Малишева» (Харків). Вартість контракту, яким передбачено, зокрема, поставки з України в Ірак літаків Ан-32 та ремонт авіатехніки, становить $2,4 млрд.

У січні цього року повідомлялось, що перша поставка в Ірак бронетранспортерів БТ 4Е була зірвана. Поставку БТРів перенесли на кінець лютого цього року, а потім на квітень.

За інформацією «Укрспецекспорт», іракська сторона вчасно розраховується за поставку війської техніки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.