Укроборонпром представив модернізований Т-72 за стандартами НАТО

7 Вересня 2017, 10:20

На міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2017 у Польщі, держконцерн Укроборонпром представив новітній танк ПТ-17, що є результатом глибокої модернізації танку Т-72 силами українських та польських фахівців. Про це повідомили у прес-службі Укроборонпрому у четвер, 7 вересня.

Зазначається, що у квітні 2017 року Укроборонпром та польська компанія Zaklady Mechaniczne “Bumar – Labedy” S.A. розпочали спільну роботу модернізації танку Т-72.

У держконцерні уточнили, що пропозиція щодо партнерства у створенні нового продукту надійшла саме з польської сторони.

Для реалізації цього проекту "Укроборонпром" розробив та надав автомати заряджання, новий двигун, трансмісію, здійснив модернізацію моторно-трансмісійного відділення танку, новітні гармати калібру 120 мм, систему керування вогнем, допоміжну силову установку, систему динамічного захисту, демонстраційного зразку башти.

Все це вітчизняні фахівці розробили у відповідності до стандартів НАТО, адже сьогодні саме Міністерство оборони Польщі – країни-члену НАТО є потенційним замовником нового танку.

"Цей проект є чітким сигналом та демонстрацією  спроможності України брати участь в таких масштабних та технологічно-складних проектах. Важливим елементом цієї кооперації є те, що майбутній танк буде створений відповідно до стандартів НАТО, а українці розробили та готові виготовляти ключові компоненти відповідно до цих стандартів. Це свідчить не лише про наявність науково-технологічного та виробничого потенціалу, а про те, що подібні системи та стандарти в майбутньому можуть бути з легкістю інтегровані та впровадженні на іншій українській техніці. Це також може стати початком оновлення української армії  "натівською" технікою", – зазначив Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов. 

В свою чергу, польська сторона зазначила, що приголомшена оперативністю українських фахівців, які менш ніж за 5 місяців розробили, виготовили та надали всі комплектуючи, агрегати та компоненти аби на MSPO-2017 відбулась повноцінна презентація нового танку. 

Позитивне рішення МО Польщі щодо придбання танків ПТ-17 дозволить підприємствам України прийняти участь у масштабному проекті переозброєння польської армії, який попередньо оцінюється у кілька сотень мільйонів доларів США.

Нагадаємо, державний концерн "Укроборонпром" бере участь у 25-й Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2017, яка проходить у місті Кельце (Польща).