Державне підприємство «Укрінмаш» не здійснювало жодних поставок зброї до Південного Судану. Про це заявила начальник відділу інвестиційного аналізу держпідприємства Маргарита Кузнецова, коментуючи звинувачення Amnesty International, пише Liga.net.
На питання, чи був укладений контракт з ОАЕ, на постачання кулеметів, мінометів, РПГ і боєприпасів до воюючої країни, вона відповісти не змогла, але стверджує, що "поставок точно не було".
Згодом Кузнецова уточнила, що в 2014 році було укладено два договори – з ОАЕ і з Південним Суданом.
"Але за обома договорами не було зроблено жодних поставок", – сказала вона.
На питання, чи передбачаються умовами цих контрактів або одного з них поставки зброї до Південного Судану, вона відповіла, що в даний момент на підприємстві немає цих контрактів, тому вона не може сказати, що було передбачено їх умовами.
Нагадаємо, 25 вересня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, у якій ідеться про причетність України до незаконної поставки зброї до Південного Судану. Зокрема, стверджується, що українське державне підприємство «Укрінмаш», яке в 2014 році, за даними організації, підписало контракт з компанією з ОАЕ на поставку кулеметів, мінометів, РПГ і боєприпасів до воюючої країни. За даними організації, сума операції склала понад $169 млн.
Південний Судан є однією з наймолодших держав світу. Незалежність країни від Судану було проголошено 9 липня 2011 року після десятиліть громадянської війни та референдуму. У липні 2016 року в Південному Судані спалахнув військовий конфлікт між військовими-прихильниками президента Сальви Киїра та віце-президента Рієка Машари.