НОВИНИ

На мапі світу з'явилася нова держава

Південний Судан став наймолодшою державою світу - сьогодні перший день її існування.

Наурочисту церемонію до столиці країни місті Джуба запрошено Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна і президента Судану Омара аль-Башира. Напередодні Судан став першою державою, який оголосив про офіційне визнання південного сусіда.

Між тим у Джубі тривають святкування з нагоди проголошення незалежності. Тисячі людей вийшли на вулиці, розмахуючи державними прапорами. За словами очевидців, скрізь чутні стрілянина у повітря, голосні співи та радісні вигуки.

Відтепер Судан втратив статус найбільшої держави Африки, передавши пальму першості Алжиру. Хартум заявив, що жителі нової держави втрачають право бути громадянами Судану.

Проголошеннюнезалежності передували десятиліття конфлікту між Північчю і Півднем, внаслідок чого загинули близько півтора мільйона осіб. На січневому референдумі за незалежність Південного Судану проголосувала переважна більшість жителів нової країни.

Нова держава володіє багатими запасами нафти, проте є однією з найменш розвинених на планеті. Кожна сьома дитина в Південному Судані вмирає, не досягнувши п'ятирічного віку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.