Україну вперше запросили на зустріч глав МЗС країн “Великої сімки”

9 Квітня 2018, 14:54

Український посол у Канаді Андрій Шевченко повідомив, що міністра закордонних справ України вперше запросили на зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн G7, яка розпочнеться 22 квітня у Торонто (Канада). Про це в понеділок, 9 квітня, пише Європейська правда.

 

За словами дипломата, вперше в історії Україна буде присутня на повноцінному, плановому заході країн "Великої сімки".

 

Шевченко також підтвердив, що глава МЗС України Павло Клімкін отримав запрошення на зустріч від своєї колеги, канадського міністра Христі Фріланд.

 

"Прийшов час серйозних, стратегічних рішень щодо України, Росії і щодо того, як розвернути світ до миру і міжнародного порядку.  Ми раді, що Україна зможе приєднатися до цієї важкої, але критично необхідної розмови, і розраховуємо зробити цінний внесок у майбутні спільні рішення", – заявив він.

 

Водночас Шевченко наголосив, що Україна вдячна Канаді як країні, що головує у G7, за відповідну ініціативу.

 

Крім того, він зазначив, що Україна сподівається, що ця розмова буде продовжена на майбутньому саміті лідерів G7, який пройде у червні у канадському регіоні Шарлевуа.

 

Нагадаємо, 29 березня посли країн "Великої сімки" закликали Верховну Раду України скасувати електронне декларування для громадських активістів.