НОВИНИ

Посли країн G7 закликали Україну скасувати е-декларації для активістів

Водночас посли закликали парламент забезпечити тимчасове положення щодо звільнення від відповідальності осіб, які не подадуть декларацію у встановлений термін.

Посли країн "Великої сімки" закликали Верховну Раду України скасувати електронне декларування для громадських активістів. Про це в четвер, 29 березня, йдеться в спільній заяві диппредставників.

 

"Ми наполегливо закликаємо народних депутатів знайти законодавче рішення під час найближчого засідання, яке скасовує ці вимоги відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, або відкладає їх дію", – йдеться у заяві.

 

 

Водночас посли закликали парламент забезпечити тимчасове положення щодо звільнення від відповідальності осіб, які не подадуть декларацію у встановлений термін.

 

"Поточні вимоги щодо е-декларування не відповідають міжнародним зобов’язанням України і кращим міжнародним практикам. Вони перешкоджають залученню та збереженню кваліфікованих міжнародних членів наглядових рад державних компаній, що є необхідним для покращення корпоративного управління в Україні та покращення економічного зростання", – наголосили посли G7.

 

Крім того, вони додали, що система декларування призначення для забезпечення підзвітності осіб, наділених публічними повноваженнями, а не для створення зайвого навантаження та тиску на громадянське суспільство.

 

"Поточні вимоги суттєво ускладнять боротьбу з корупцією в Україні", – підкреслюється в заяві.

 

Напередодні глава Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що питання про розгляд скасування електронного декларування для громадських активістів винесуть на розгляд парламенту 3 квітня.

 

Як повідомлялося 24 березня, Європейський Союз висловив незадоволення, що український парламент не скасував обов'язкового декларування майна і доходів для антикорупціонерів.

 

Нагадаємо, у посольстві США в Україні вважають, що зміни до законодавства, які додають громадських діячів до переліку зобов'язаних подавати електронні декларації, є кроком назад у процесі реформ в Україні. Такої ж думки посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф. Єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан закликав переглянути прийняті зміни.

 

Як повідомлялося, зобов’язання для заповнення електронних декларацій представниками громадських організацій з’являється лише з  2018 року.

 

Окрім цього, Верховна Рада прийняла законопроект, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.