Українці в Польщі готові переїхати до Німеччини за умови відкритого ринку праці – звіт

2 Серпня 2018, 16:55

Більшість українців, які працюють у Польщі, заявили про готовність переїхати до Німеччини, якщо для них відкриється німецький ринок праці. Про це йдеться у звіті "Ставлення громадян України до польського ринку праці" агентства Work Service, передає польський портал dziennik.pl.

 

Зокрема, вісім з десяти українських громадян задоволені умовами праці в Польщі і 84% з них готові рекомендувати роботу у цій країні своїм близьким і знайомим.

 

Зазначається, що  головною мотивацією українців щодо еміграції до Польщі є вища зарплата. Однак майже 2/3 респондентів заявили, що працюють нижче своєї кваліфікації. Це стосується переважно людей з вищою освітою.

 

Водночас 59% опитаних визнають, що виїдуть з Польщі, коли для них відкриють німецький ринок праці. У свою чергу, лише 6% зовсім відкидають таку можливість.

 

Так, польські роботодавці  стурбовані, що, хоч Польща залишається головним напрямком пошуку праці для українців, ця тенденція може змінитися.

 

"Це величезна небезпека для польської економіки, що, у випадку такого сценарію, за декілька місяців у Польщі збільшилась би нестача робочих рук зі 150 тисяч до понад 500 тисяч. А це мало би негативний вплив на темп розвитку ВВП. Дотепер багато хто переконував, що за можливої конкуренції з німецьким ринком праці нашою перевагою буде географічна та мовна близькість. На жаль, наші дослідження свідчать про те, що такі фактори є останніми з причин, через які громадяни України вибирають нашу державу. Ключову роль, як і у випадку еміграції поляків, відіграють більші заробітки, а вони у Німеччині надалі у декілька разів вищі, ніж на нашому ринку", – зауважив президент Work Service SA Мацей Вітуцький.

 

Як повідомлялося, 13 липня в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко заявив, що на території України вперше  із 2013 року відбулося зростання чисельності зайнятого населення та зниження рівня безробіття. 

 

Нагадаємо, у квітні Київський міжнародний інститут соціології провів всеукраїнське опитування громадської думки щодо планів українців у найближчі півроку виїхати за кордон з метою тривалого перебування, роботи, навчання чи еміграції.  Як зазначається, 7% повнолітніх українців заявили про відповідні плани, однак третина з них ще не робила для цього конкретних кроків.