НОВИНИ

Опитування показало, скільки відсотків українців хочуть виїхати за кордон

Так, 7% повнолітніх українців заявили про відповідні плани, однак третина з них ще не робила для цього конкретних кроків.

Київський міжнародний інститут соціології в квітні провів всеукраїнське опитування громадської думки щодо планів українців у найближчі півроку виїхати за кордон з метою тривалого перебування, роботи, навчання чи еміграції. Про це йдеться на сайті КМІС.

 

Як зазначається, 7% повнолітніх українців заявили про відповідні плани, однак третина з них ще не робила для цього конкретних кроків.

 

 

"Більшість опитаних (а саме, 86%) не збираються виїжджати за кордон в найближчі 6 місяців з метою тривалого перебування. Тільки 7% респондентів відповіли, що збираються виїхати, а 6% вагаються із відповіддю. Втім, тільки 62% респондентів, що планують виїзд за кордон, робили конкретні кроки для цього", – йдеться в повідомленні.

 

Відповідно до результатів опитування,  країна, до якої збирається найбільша частка серед охочих виїхати за кордон з метою тривалого перебування, — Польща (36%). Водночас втричі менше респондентів обрали Чехію і Німеччину – 12% і 11% відповідно.

 

"Росію назвали лише 7% опитаних, а США — 6%. До Італії та Канади збираються виїхати з метою тривалого перебування 5% і 3% респондентів відповідно. Угорщину і Францію обрали по 2%. Останньою країною, яка закриває десятку найпопулярніших країн, є Ізраїль (1%). Інші країни вказували не більше 1% респондентів. Не визначились із країною переїзду 16% опитаних, а інші 6% не змогли відповісти", – повідомляють в КМІС.

 

Так, серед чоловіків майже втричі більше тих, хто збирається виїхати за кордон. Різниця між чоловіками (11%) та жінками (4%) становить 7 відсоткових пунктів.

 

"Спостерігається деяка залежність між рівнем освіти і бажанням виїхати за кордон. Люди з вищою освітою більш охоче розглядають питання виїзду за кордон з метою тривалого перебування — серед них 10% замислюються про це. Серед людей з повною середньою, середньою спеціальною освітою таких 7% і 6% відповідно. А серед людей з освітою не вище неповної середньої таких всього 2%", – наголошується в повідомленні.

 

Крім того, у КМІС додали, що бажання виїхати за кордон безпосередньо залежить від віку респондента. Молоді люди частіше відповідають ствердно, аніж люди похилого віку. Так, серед опитаних у віці 18-29 років таких 15%, у віці 30-44 роки — 10%, у віці 45-59 років — 6% та 0% серед людей у віці 60 років і старше.

 

"На заході країни більше людей збираються виїхати (11%) порівняно з іншими регіонами. В центральному, південному та східному регіонах цей показник становить 6%. Найменше тих, хто збирається виїхати, на Донбасі (2%). Найбільше охочих виїхати за кордон серед осіб, які шукають роботу (20%), студентів (15%) та самозайнятих (14%). Втім, і серед тих, хто перебуває на пенсії, 1% опитаних розглядають можливість переїзду в іншу країну", – йдеться в результатах опитування.

 

З 3 по 20 квітня 2018 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 4005 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

 

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 2.3% для показників близьких до 50%, 2% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%, 1% — для показників близьких до 5%

 

Нагадаємо, у жовтні результати опитування соціологічної групи «Рейтинг» показали, що 35% опитаних українців заявили, що хотіли б поїхати за кордон на постійне місце проживання. 61% сказали, що не мають такого бажання, ще 4% – не визначилися із відповіддю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.