Конгрес закликав уряд Канади «офіційно та публічно висловити своє несхвалення тривожного зниження рівня демократичної практики та прав людини в Україні».
«У результаті переслідувань і погроз, спрямованих на політичну опозицію, міжнародному співтовариству буде дуже важко визнати легітимність майбутніх парламентських виборів у жовтні 2012 року», – йдеться в повідомленні.
"Канада повинна закликати українську владу припинити практику політично мотивованих судових процесів, забезпечити справедливий судовий процес і гарантувати основні права людини, такі як належне медичне обслуговування. Повна відсутність належної правової процедури продовжує заплямовувати міжнародну репутацію України", – заявив президент Національного Конгресу Павло Ґрод.
Він переконаний, що Канада повинна послати чіткий сигнал президенту Януковичу, що такі дії призведуть до серйозних наслідків, включно з загрозою переговорів між Канадою і Україною щодо угоди про вільну торгівлю.
«Ми просимо, щоб Канада як і раніше відігравала принципову роль у захисті прав людини в Україні, спираючись на лідерство, що його ініціював прем'єр-міністр Гарпер під час його візиту в Україну в жовтні 2010 року і яке продовжується і сьогодні, коли міністр міжнародного співробітництва Беверлі Ода відвідує Україну ", – підкреслив Ґрод
Читайте також Канадська діаспора: як співіснують третя і четверта хвилі еміграції
Як повідомлялось, 13 квітня прес-служби посольства США в Україні поширила повідомлення, що США розчаровані вироком колишньому першому заступникові міністра оборони Валерію Іващенку й закликають звільнити його.
Нагадаємо, 12 квітня Печерський районний суд Києва засудив колишнього першого заступника міністра оборони Валерія Іващенка до 5 років позбавлення волі за зловживання службовим становищем.
Іващенка обвинуватили у тому, що в листопаді 2009 року, обіймаючи посаду виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства "Феодосійський судномеханічний завод" (Крим).
Колишній чиновник утримується в СІЗО з 25 серпня 2010 року.
Іващенко у своєму кримінальному переслідуванні звинувачує колишнього заступника міністра оборони Ігоря Монтрезора і колишнього заступника генпрокурора Віталія Щоткіна.