Українці чекають німецьку візу від 8 днів до 11 тижнів

21 Вересня 2012, 19:01

Як з'ясувалося з відповідей уряду ФРН, частіше за інших у світі про німецьку візу клопочуть росіяни. Громадяни Росії за 2011 рік подали більше 400 тисяч заяв.

Українці – на четвертому місці, слідом за заявниками з Китаю і Туреччини. За 2011 рік українці зверталися за німецькою візою більше 120 тисяч разів.

Час очікування в Москві, найбільшому візовому центрі Німеччини у світі, становив на кінець липня 2012 року 5 тижнів – для бажаючих вирушити як у приватну, так і в ділову поїздку. На тиждень довше, згідно зі статистикою уряду ФРН, доводиться чекати тим, хто звернеться до консульства Новосибірська.

Але абсолютним "лідером" за часом, що необхідний заявникам, щоб отримати німецьку візу, став консульський відділ у Києві. Там бажаючі здійснити приватну поїздку, які не мають родичів у Німеччині, мали запастися терпінням на 11 тижнів.

Тим, хто їде до рідниїх, візу давали зазвичай за 15 робочих днів. Тим, хто подорожує з діловою метою доводиться дещо легше – візу дають зазвичай за 8 днів.

Бізнесменам з Казахстану і Білорусі щастить більше – вони можуть отримати візу за день, жителі Петербурга – за два.

Але є й негативні приклади: підприємці із Шанхая в аналогічній ситуації могли б чекати документів з німецького консульства цілих 10 тижнів. На території колишнього СРСР охочі відвідати Німеччину у приватних справах влітку 2012 року могли швидко отримати візу лише в Санкт-Петербурзі, Мінську та Алма-Аті – за 1-3 дні.

Відносно непогано йдуть справи в консульствах, розташованих в Єкатеринбурзі та Калінінграді: там час очікування наближається до стандартних двох тижнів, прописаних у Візовому кодексі Євросоюзу.

У МЗС ФРН наявність проблем не заперечують, проте представляють її не такою гострою. Тривалий час очікування там пояснюють "сезонними напливами".

Щоправда, в Новосибірську такий "наплив" тривав як мінімум три місяці, як підрахувала депутат від "Лівої партії" Севім Дагделен. Коли депутат захотіла дізнатися, скільки взагалі становить середній час очікування на візу, то в уряді лише відповіли, що таку статистику не ведуть, а дані, надані за кінець липня 2012 року, назвали "прикладом".

"Ліві" в Бундестазі також вважають дискримінацією те, що бізнесменам візи дають в пріоритетному порядку. Справді, згідно з даними самого ж німецького МЗС, підприємець з Астани може оформити візу в ФРН протягом одного робочого дня, а бажаючий поїхати з приватним візитом чекатиме цілий місяць.  Критики стверджують, що це несправедливо, оскільки не проводиться перевірка того, наскільки терміновою є конкретна приватна або ділова поїздка.

Депутат від "Лівої партії" Севім Дагделен направила скаргу в Єврокомісію, в якій звинуватила МЗС ФРН в порушенні Візового кодексу ЄС та закликала Брюссель звернути увагу на проблему. В уряді ж ФРН кажуть, що Візовий кодекс є лише рекомендацією, необов'язковою для виконання і обіцяють вжити додаткових заходів.

Нагадаємо, 23 липня Україна та Європейський союз підписали угоду про спрощення візового режиму для громадян України.