НОВИНИ

Україна підписала з ЄС угоду про спрощений порядок видачі віз

Україна та Європейський союз підписали угоду про спрощення візового режиму для громадян України. Про це повідомив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко на своїй сторінці у Твітері.

«Ми послідовно працювали і угода стане важливим кроком до нашої ключової мети - запровадження ЄС безвізового режиму для громадян України», - відзначив Грищенко.

Нагадаємо, раніше в МЗС заявляли, що документ, зокрема, передбачає розширення категорій українців, яким будуть оформлюватися візи за спрощеною процедурою, і встановлення максимальної плати за послуги - 30 євро.

Так, нові зміни передбачають подальше спрощення у вимогах з надання документів при поданні заявок на візи для журналістів та водіїв міжнародних вантажних та пасажирських перевезень, а також спрощення для технічного персоналу, що супроводжує журналістів, близьких родичів громадян однієї з країн ЄС, осіб, що супроводжують тих, хто подорожує з метою вирішення медичних проблем, представників громадянського суспільства, що направляються для участі в семінарах, тренінгах тощо, осіб, які їдуть для участі у міжнародних виставках, симпозіумах та семінарах, а також представників релігійних організацій, які беруть участь в офіційних транскордонних програмах співпраці ЄС.

Нові домовленості також передбачають більш чітке визначення, кому, коли і на який період мають видаватися багаторазові візи.

Так, багаторазові візи терміном дії 5 років мають видаватися членам національних та регіональних урядів та парламентів, Конституційних та Вищих судів, постійним представникам офіційних делегацій, які представляють Україну на зустрічах, консультаціях та переговорах, партнерам, дружинам, дітям та батькам громадян України, які легально проживають на території країн ЄС, а також бізнесменам, які регулярно відвідають Європу з бізнес-цілями.

Крім того, нові зміни передбачають, що 5-річні багаторазові візи мають надаватися національним та регіональним прокурорам, їхнім заступникам, дружинам, дітям та батькам, що відвідують громадян ЄС, які живуть на території країни громадянства, а також представникам технічного персоналу, що обслуговує журналістів.

Згідно з домовленостями, багаторазові візи терміном дії в один рік мають надаватися водіям, що здійснюють міжнародні вантажні чи транспортні перевезення, персоналу міжнародних поїздів, особам, що беруть участь в наукових, культурних та спортивних подіях, учасникам міжнародних спортивних змагань, представникам громадянського суспільства, які часто подорожують до країн-членів ЄС з метою участі в семінарах та конференціях, особам, що беруть участь у міжнародних виставках та конференціях, представникам релігійних організацій.

Документ також передбачає можливість безвізових подорожей для власників біометричних службових паспортів.

Як відомо, підписання угоди стало предметом серйозної дискусії в ЄС Одні європейські політики були впевнені, що українська влада подаватиме візові полегшення як свій зовнішньополітичний успіх і використає цю тему в передвиборчій кампанії. Інші ж політики вважали, що угода щодо лібералізації візового режиму має бути підписана саме в цій політичній ситуації в Україні як «сигнал підтримки українському суспільству».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.