Український кіберальянс: Ми досі не знаємо точно рівня проникнення в атаковані держресурси

Суспільство
29 Січня 2022, 15:52

Представники Українського кіберальянсу Андрій Баранович та Артем Карпінський розповіли про можливий слід, який хакери залишили по собі і наскільки реально їм повернутись у зламані раніше системи.

Читайте також: Масштабна кібератака заблокувала десятки тисяч комп’ютерів у всьому світі, в Україні також

Артем Карпіньский пояснив, що у виявлених ресурсах хакери малоймовірно зачепились, але питання, що залишилося в резервних копіях. Проте важливішим є те, що ми досі не знаємо точно рівня проникнення, тобто які ресурси було атаковано. Microsoft виявило і прозвітувало про шкідливе ПЗ, частину з якого могли знищити, але частина може залишатися в системах.

"І ніхто не знає, де вони були й де можуть залишатися. Коли була атака на SolarWinds у США, то з’ясувалося, що росіяни непомітно "сиділи" в системі дев’ять місяців і могли б робити це й далі, якби не напали на компанію з кібербезпеки, що їх виявила", – каже Артем Карпінський. 

Читайте також: Вірус NotPetya. Ще дві країни офіційно звинуватили Росію в кібератаках проти України

"Під час операцій УКА у період активної фази російсько-української війни ми могли контролювати об'єкти противника місяцями, за деякими контроль зберігається й на даний момент", – додав фахівець.

Детальніше розмову можна прочитати у новому числі Тижня.
Автор:
Тиждень