НОВИНИ

Вірус NotPetya. Ще дві країни офіційно звинуватили Росію в кібератаках проти України

У Австралії заявили, що після консультацій з Великою Британією та США, уряд визначив, що відповідальність за інцидент несуть російські державні спонсори.

Адміністрація президента США Дональда Трампа звинуватила Росію в масштабній кібератаці вірусу NotPetya на Україну в 2017 році. Про це 15 лютого заявила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс. 

 

"У червні 2017 року російські військові почали найбільш руйнівну і дорогу кібератаку в історії. Атака, яка отримала назву NotPetya, швидко поширилася по всьому світу, завдаючи збитки у мільярди доларів Європі, Азії та Америці", – наголосила вона.

 

За словами Сандерс, це було частиною тривалих зусиль Москви по дестабілізації України і все більш явною демонстрацією участі РФ у триваючому конфлікті.

 

"Це була також безрозсудна і невибіркова кібератака, яка буде відповідати міжнародним наслідкам", – додали в Білому домі.

 

Крім того, уряд Австралії також засудив використання Росією вірусу NotPetya для атаки на інфраструктуру і бізнес в червні 2017 року.

 

Так, міністр у справах правоохоронних органів і кібербезпеки Енгус Тейлор заявив, що після консультацій з Великою Британією та США, австралійський уряд визначив, що відповідальність за інцидент несуть російські державні спонсори.

 

Зокрема, у заяві наголошується, що вірус NotPetya перервав нормальне функціонування банків, аеропортів і метрополітену в Україні.

 

"Австралійський уряд засуджує поведінку Росії, яка створює серйозні ризики для світової економіки, державних операцій і послуг, ділової активності, безпеки і добробуту окремих осіб", – додав Тейлор.

 

Як повідомлялося 15 лютого, Міністерство закордонних справ Великої Британії офіційно звинуватило Росію в масштабній кібератаці вірусу NotPetya на Україну. 

 

Нагадаємо, 27 червня 2017 року в Україні сталася масштабна хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства. За даними СБУ, переважна більшість інфікувань операційних систем відбувалася через відкриття шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів), які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Кіберполіція та Служба безпеки надали рекомендації щодо захисту від вірусу. Крім того, у низці країн Європи та Азії, а також у Росії теж заявили про втручання хакерів. При цьому Міністерство інфраструктури України зазнало мільйонних збитків через вихід із ладу сотень робочих місць і двох із шести серверів під час кібератаки 27 червня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.