Український фільм “Плем’я” нагородили Єврооскаром

14 Грудня 2014, 11:22

Фільм “Плем'я” режисера Мирослава Слабошпицького здобув приз «Відкриття року» Європейської кіноакадемії, 27-ма церемонія вручення якої проходило у Ризі. Про це повідомляє ресурс «Телекритика».

На здобуття цього призу, окрім України, претендували Іспанія («10 000 км. Довга дистанція» Карлоса Маркеса-Марсета, психологічна драма «Поранений» Фернандо Франко), Франція (Party Girl Марі Амачукелі, Клер Бургер та Самуеля Теі) та Велика Британія (політична драма «’71»).

Кращим фільмом Європи цьогоріч названо польську стрічку "Іда". Цей фільм також відзначили у номінаціях "Найкращий режисер" (Павел Павліковський) та "Найкращий сценарій" (Павел Павліковський і Ребекка Ленкевич).

Кращою комедією року названий фільм італійського режисера П'єрфранческо Діліберто "Мафія вбиває тільки влітку".

Актором року став Тімоті Сполл за роль у стрічці "Містер Тернер", кращою актрисою – Маріон Котійяр за роботу у фільмі "Два дні, одна ніч".

Нагадаємо, фільм «Плем'я» був одним із претендентів на подання від України в Американську кіноакадемію кандидатом у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Однак в українському Оскарівському комітеті вирішили, що Україну представлятиме «Поводир» Олеся Саніна.

На рахунку «Племені» вже понад 30 призів міжнародних кінофорумів. А найперший тріумф картини відбувся на Міжнародному Каннському кінофестивалі, де вперше в історії українська стрічка здобула три призи конкурсної програми «Тиждень критики».

Читайте також: Здрастуй, «Плем’я» молоде, незнайоме!