Українського політв’язня Костенка помістили до штрафного ізолятора

27 Червня 2018, 15:13

Українського політв'язня Олекандра Костенка, який відбуває термін в колонії Кірово-Чепецький Кіровської області РФ, відправили до штрафного ізолятора (ШІЗО). Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила активістка Яна Гончарова.

 

Вона повідомила, що активісти почали збір коштів для Костенка. Він має вийти на свободу 3 серпня, але за місяць до звільнення українця помістили у ШІЗО.

 

"Поки я збирала гроші Саші на вихід, його відвідали члени Кіровської ГНК. Вгадайте, що? За пару місяців до виходу його вирішили помучити, наостанок, на довгу пам'ять. Садять в ШІЗО, оголошують стягнення", – написала Гончарова.

 

Зазначається, що у ШІЗО Костенка помістили через те, що він  знаходився в спальному приміщенні, порушуючи встановлений розпорядок. Сам Костенко свій вчинок не заперечував, оскільки незгодним зі стягненням дають 10 діб ШІЗО.

 

Нагадаємо, у грудні 2016 року Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги про нерозслідування тортур відносно політв’язня Олександра Костенка. 

 

Нагадаємо, раніше адвокат Дмітрій Сотніков опублікував підтвердження інформації про катування Костенка. Під час затримання працівники ФСБ зламали Костенкові руку.

 

5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.