Українсько-зімбабвійські відносини можуть постраждати через візит міністра Зімбабве до Криму

22 Грудня 2014, 15:11

МЗС висловлює протест Республіці Зімбабве через неузгоджений з Україною візит до тимчасово окупованої Росією АР Крим міністра навколишнього середовища Зімбабве Сейвіора Касукувере. Про це йдеться у заяві МЗС.

"Україна розцінює цей крок як ігнорування зімбабвійською стороною чинного українського законодавства, норм міжнародного права, Статуту ООН та Резолюції ГА ООН "Територіальна цілісність України", – сказано в повідомленні.

"Це може мати негативні наслідки для подальшого розвитку українсько-зімбабвійських відносин", – додали в МЗС.

"Закликаємо Республіку Зімбабве неухильно поважати територіальну цілісність і суверенітет України та дотримуватися норм міжнародного права", – наголосили в МЗС. 

Як відомо, Касукувере приїхав до Криму 20 грудня.

У російських ЗМІ вже заявили, що цей візит став "першим офіційним приїздом до Криму члена уряду країни далекого зарубіжжя після возз'єднання регіону з Росією".

Нагадаємо, станом на 2009 рік інфляція у Зімбабве, за інформацією Світового банку досягла 321000000%, після чого національну валюту було фактично ліквідовано. ВВП на душу населення складає $600, що є другим найгіршим показником у світі, а залишок грошей у бюджеті на січень 2013 складав $217, за інформацією місцевого міністра фінансів.