НОВИНИ

Опозиція Зімбабве оскаржила у суді результати виборів

У Зімбабве опозиційний "Рух за демократичні зміни" оскаржив у конституційному суді результати загальних виборів, які відбулися минулого тижня.

За офіційними даними, на виборах переміг чинний 89-річний президент Роберт Мугабе, набравши 61% голосів, а його партія забезпечила собі дві третини місць в парламенті.

Виборчком Зімбабве визнав у четвер, що близько 305 тисячам виборців не дозволили проголосувати, а 207 тисячам під час голосування "надали допомогу".

Раніше лідер "Руху за демократичні зміни" Морган Цвангіраї назвав результати виборів сфальсифікованими і оголосив про відмову від будь-якої співпраці своїх прибічників із Мугабе.

Як повідомлялось, 3 серпня цього року виборча комісія Зімбабве вчергове оголосила 89-річного Мугабе переможцем президентських виборів.

Роберт Мугабе – президент республіки Зімбабве з 1987 року, з 1980-го року – перебував на посаді прем’єр-міністра. Таким чином Мугабе вже всьоме обраний на посаду голови держави. 89-річний Мугабе править країною 33 роки. Нова конституція Зімбабве обмежує перебування президента при владі двома п'ятирічними термінами. Таким чином Мугабе може правити до 99 років.

Читайте також: Топ-15 сучасних держав з "вічними" президентами

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.