Українські видавці не знають, хто поверне їм 4 млн грн боргу від збанкрутілої польської компанії Empik

10 Квітня 2013, 16:15

Українським ЗМІ стало відомо про факт купівлі збанкрутілої мережі книгарень «Буква» польської компанії Empik російською компанією «Эксмо», що в Україні представлена книжковими мережами «Читай-город» та «Книжковий супермаркет».

Працівники мережі «Буква» підтвердили, що тепер підпорядковуються не «Empik», а «Эксмо».

Проте в офіційному представництві «Эксмо» тричі повторили, що угода планувалась, але не відбулася. «Ніякої угоди не було. Дивлячись зі сторони на цей увесь процес, у мене викликало це тільки сміх: тому що те, що пишуть в Інтернеті про купівлю — це казки. Більше коментарів я надати вам не можу», — прокоментували в представництві і вирішили не називатись.

Окрім того, в «Эксмо» порадили звернутись до польської сторони: «поляки, мабуть, поінформовані у цьому процесі більше».

«Сьогодні фактично колишніх власників знайти неможливо. Усі листи, усі позови, які надсилаються на їхню юридичну адресу, повертаються з підписом, що орендатор вибув. Люди носяться з рішеннями суддів, але ніхто нікого знайти не може. Представники «Empik» випарувались», – пояснює Олександр Афонін, президент Асоціації українських видавців і книгорозповсюджувачів.

За даними Української асоціації видавців та книгорозповсюджуачів» (УАВК), заборгувала українським видавцям, членам Асоціації, близько 4 млн гривень.

Видавці розгублені, адже не знають, хто розраховуватиметься з їхніми боргами.

Щодо повернення боргів, то Олександр Афонін повідомив, що зустрічався з генеральним директором «Эксмо Україна» і вів розмову щодо можливої угоди про купівлю «Empik» і його боргів видавцям.

«Маринович сказав, що, якщо їх щось і цікавить в «Empik», то лише повернення власних боргів та книгарні, адже навіть збереження діючих книгарень від перепрофілювання при нинішньому стані книжкової торгівлі в Україні – це благо. А щодо боргів українським видавцям «Empik», то ніякого відношення «Empik» до них не має»,  – коментує експерт.

Афонін наголосив, що видавці, які співпрацювали з «Empik» протягом 2008-2012 років, не виключають того, що їх книжки і нині продаються в книгарнях мережі «Буква», оскільки їм ці книжки ніхто не повертав.

Зараз всі книжкові мережі України, за винятком мережі книгарень "Є", опонилися під контролем однієї російської компанії.