Українські військові вперше прибули на лікування до Бельгії

5 Квітня 2018, 18:31

У четвер, 5 квітня, троє  українських військових прибули до Брюсселя для проходження лікування та реабілітації у місцевому військовому госпіталі.

 

У бельгійському аеропорту "Завентем" військових зустріли представники військово-медичної служби збройних сил Бельгії та українські дипломати. Повідомляється, що медичну допомогу солдатам надаватимуть у військовому госпіталі Королеви Астрід.

 

Відомо, що Бельгія вперше прийняла на лікування українських військових, які отримали поранення у бойових діях на Донбасі. Королівство також взяло на себе усі витрати на лікування, перебування та транспорт. 

 

Планується, що згодом цього року до Брюсселя мають прибути ще двоє військових з України. Про це повідомив український військовий аташе у Бельгії Микола Булгаков.

 

"Я думаю, це перший крок, за яким будуть і інші", – зазначив він.

 

У всіх військових поранення різної давності. Так, Василь Ковтун зазнав поранень у лютому 2015 року під час обстрілу системою "Смерч" Краматорська та штабу АТО. 20-річний Ярослав у квітні 2017 року був поранений під час обстрілу Красногорівки. Двоє українських солдатів будуть проходити реабілітацію, а одному планується провести операцію.

 

Булгаков також розповів, що  робота над тим, щоб Бельгія прийняла поранених українських військових, почалася ще у 2014 році. Однак відповідне рішення було ухвалено лише у 2017 році. Після чого у грудні 2017 року група бельгійських військових лікарів відвідала Україну, де відібрала п'ятьох військовослужбовців.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні запрацював перший Центр реабілітації наслідків нейротравм для бійців АТО.