"Оформлення гуманітарного вантажу буде відбуватися в російському пункті пропуску" Донецьк "(з української сторони -" Ізварине "). На місце за дорученням президента України для організації пропуску вантажу відправилися співробітники прикордонного відомства та митної служби", – повідомили у прес-службі.
Згідно з інформацією, оформлення вантажу відбуватиметься у присутності представників ОБСЄ, одержувачем гуманітарної допомоги є Міжнародний комітет Червоного Хреста.
У прес-службі не уточнили дані щодо подальшого курсу пересування гуманітарного вантажу.
Водночас, у МЗС повідомили, що Україна і Росія досягнули низки технічних домовленостей для того, щоб перевести гуманітарну допомогу Росії у правове русло.
"З метою уникнення провокацій було досягнуто низку технічних домовленостей, які дозволяють поставити дії російської сторони в рамки, визначені та контрольовані Україною і міжнародними інституціями, зокрема Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) та ОБСЄ", – йдеться у повідомленні МЗС.
"Зокрема, прикордонний та митний контроль, а також належне оформлення гуманітарної допомоги відповідно до законодавства України, здійснюватимуть уповноважені органи України за сприяння та моніторингу МКЧХ та ОБСЄ", – додали в МЗС .
"Було досягнуто розуміння, що усі гуманітарні вантажі, включно з російською гуманітарною допомогою, доставлятимуться до місць призначення, що знаходяться під оперативним контролем терористів, виключно МКЧХ. Комітет забезпечуватиме також усі логістичні аспекти, пов’язані зі зберіганням та розподілом допомоги", – додали в МЗС.
В Україні зазначають, що ключову роль в узгодженні безпекових аспектів, а також конкретних маршрутів проходження вантажів з гуманітарною допомогою територією, що контролюється незаконними збройними формуваннями, включно з тією, яка буде забезпечена урядом України, відіграватиме Тристороння контактна група.
"Російська Федерація несе усю відповідальність за те, щоб терористи, які мають оперативний контроль за ситуацією у певних районах Луганської області, не чинили будь-яких провокацій проти ініційованої президентом України Міжнародної місії гуманітарної допомоги для потреб цивільного населення Луганщини, а також проти персоналу МКЧХ під час виконання їхньої місії", – наголосили в МЗС.
Як відомо, 12 серпня російська колона з нібито гуманітарною допомогою з майже 300 вантажівок вирушила з Підмосков’я у бік України.
13 серпня стало відомо, що російський вантаж не йтиме територією Харківської області, як планували раніше.
Також повідомлялося, що Росія досі не узгодила перелік вантажу з Червоним Хрестом.
Між тим, в Адміністрації президента України не виключають, що "гуманітарний конвой" можуть використати для прямого вторгнення.
14 серпня стало відомо, що вантажівки зупинилися неподалік українського кордону.