НОВИНИ

Росія досі не узгодила з Червоним Хрестом склад «гуманітарного вантажу»

Росія досі не узгодила, з чого саме складається її «гуманітарний вантаж», який наближається до кордону України. Про це 13 серпня заявив речник Товариства Червоного Хреста України Віктор Щербатюк.

За його словами, Товариство Червоного Хреста України не може організувати його пересування територією України.

«Вантаж спочатку треба узгодити, потрібен він нам чи ні. Бо якщо там, наприклад, привезуть якусь воду до місця, яке і так заповнене водою, це одне. Якщо привезуть поліетеленові пакети для прибирання сміття, то у тих районах це непотрібно. Широкому загалові людей промислові електрогенератори теж ні до чого – вони будуть потрібні для лікарень, комунальних установ чи шкіл, наприклад. Тобто, треба зрозуміти, що там за вантаж і куди його діти, розподілити», – пояснив Щербатюк.

Водночас він не виключає, що автомобілі, які везуть «гуманітарку», пропустять на територію України і перевантажать на одному зі складів ДСНС у межах Харківської області.

Як відомо, Україна і Захід висловили занепокоєння, що Росія під приводом гуманітарної допомоги може направити в Україну свої війська, де відбувається збройне протистояння між українськими військовими і терористами.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко раніше заявив, що Україна готова отримати гуманітарну допомогу, але без військового супроводу.

Також повідомлялося, що раніше Росія вже намагалася ввести до України колону "миротворців" під виглядом супроводу гуманітарної місії.