Зокрема, Партія регіонів та КПУ привітали рішення німецького суду.
«Необхідно ще раз переглянути події 1941-1945 років, коли багато українців співпрацювали з нацистами», – зазначив Вадим Колісніченко (ПР).
Заступник голови комітету Верховної Ради з правосуддя, депутат від Партії регіонів Валерій Бондик, пояснив відсутність резонансу справи Дем'янюка в Україні тим, що і політики, і суспільство України не вперше чують про процеси над нацистськими злочинцями і що «цей процес є не першим і не є новим прецедентом». Бондик визнав, що йому важко сказати, як має реагувати на вирок в Мюнхені українська держава, але сам, як громадянин та правник, він збирається вивчити «процесуальні деталі щодо терміну давнини та доказової бази».
Водночас представники партії «Наша Україна» визнали вирок Івану Дем’янюку – політичним рішенням.
«Тепер справу Дем’янюка будуть використовувати як інструмент для приборкання України та маніпуляції нею», зазначив Юрій Костенко. Інші опозиціонери зауважили, що «соромно засуджувати стару та хвору людину до 5 років ув’язнення».
Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок також приєднується до цих коментарів.
«Однозначно, справа Дем'янюка є політичним замовленням. Таким чином деякі країни хочуть перекинути частину відповідальності за скоєні у роки Другої Світової війни злочини на інших. У даному випадку крайньою хочуть зробити Україну. Ми не можемо бути байдужими до того, що відбувається з Іваном Дем'янюком, адже метою даного процесу однозначно є приниження України та українців у очах світової спільноти, фальсифікація української історії, за яку потім буде соромно нашим нащадкам. Кожна країни мала би відповідно реагувати на такі провокативні закиди, проте, на жаль, в Україні ми сьогодні ще не маємо відповідної реакції зі сторони влади», – вважає Тягнибок.
Нагадаємо, Мюнхенський суд приговорив Івана Дем’янюка на 5 років ув’язнення. Згідно з вироком, Дем’янюк причетний до 16 масових вбивств, жертвами яких стало близько 28 тис людей.
Його відпустили з-під варти з огляду на його похилий вік.
Українця за походженням Дем’янюка звинувачували у причетності до вбивства 27,9 тисяч людей у концтаборі "Собібор" на території Польщі, де він був охоронцем. 14 квітня 2010 року експерти підтвердили справжність посвідчення Івана Дем'янюка, виданого йому нацистами в "Собіборі".
91-річний пан Дем’янюк заперечував обвинувачення, і стверджував, що його силоміць депортували до Німеччини під час війни.
Федеральне бюро розслідування США вважає посвідчення табірного охоронця Дем’янюка радянською фальшивкою.