Українські кондитери також відчули загрозу від мовного закону

3 Серпня 2012, 09:32

Так як і пивовари, українські кондитери стурбовані статтею 26 частини 3 закону про мовну політику, що передбачає маркування товарів і інструкції до їхнього використання регіональною мовою, пише «КоммерсантЪ-Украина».

«Виробники завчасно замовляють пакувальні матеріали та етикетки великими партіями на кілька місяців і навіть на рік вперед. Їх використання в разі вступу закону в силу в його нинішній редакції буде неможливо», – пояснив ініціативу кондитерів президент «Укркондпрома» Олександр Балдинюк

Як повідомлялось, компанія «Укрпиво» (Київ), що об'єднує приблизно 80% виробників пива в Україні, вважає неможливим перехід на багатомовне маркування товарів у передбачений законом про мовну політику термін. На думку пивоварів виконання вимог закону призведе до багатомільйонних збитків та до великої кількості порушень у зв'язку з неконтрольованим переміщенням продукції з одного регіону в інший, а також до розвитку корупції й тиску на підприємництво.

Нагадаємо, 7 серпня президент України планує обговорити з представниками української інтелігенції закон «Про засади державної мовної політики».

Як повідомлялося, 31 липня голова Верховної Ради Володимир Литвин підписав скандальний закон про мови і направив документ на підпис президенту Віктору Януковичу.

Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов, зокрема російської, в роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. Прийняття Радою даного мовного закону викликало протести опозиційних політичних сил, представників місцевого самоврядування західних регіонів України, низки культурних та громадських діячів, закордонних громадських організацій українців.