Документальний фільм українського відеографа, фотожурналіста, режисера, військового кореспондента та письменника Мстислава Чернова отримав приз у номінації «Standing Up», де змагаються фільми про важливі суспільні події, активізм, боротьбу за справедливість. Це вже п’ята цьогорічна міжнародна нагорода для стрічки про те, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення. Мстислав Чернов разом із продюсеркою Василісою Степаненко і фотографом Євгеном Малолєткою прибули в Маріуполь за годину до початку вторгнення як команда агенції Associated Press. Вони фільмували все, що відбувається в місті: гуманітарну катастрофу, викликану облогою, масові поховання мирних мешканців, злочини російських військ, роботу лікарів, першими показали світу наслідки бомбардування пологового будинку. «Тиждень» докладніше писав про цей фільм у рецензії «Двадцять днів із війною»
Читайте також: Двадцять днів із війною: документальний фільм Мстислава Чернова про Маріуполь
«Робота Мстислава Чернова та його колег по документуванню облоги Маріуполя була не менше, ніж героїчною, — вважає старший віце-президент і виконавчий редактор AP Джулі Пейс. — Без їхнього відважного висвітлення насильства та бійні світ би не побачив, що відбувається».
Також нагороду в Клівленді в категорії «Фільми з Центральної та Східної Європи» здобуло ігрове кіно «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука. «Памфір» — це історія, що стається в невеличкому західноукраїнському селі неподалік від кордону з Румунією. Головний герой — колишній контрабандист, який повертається додому із бажанням кинути попередню злочинну діяльність і виховувати сина, однак низка непередбачуваних подій змушує його переглянути попередню обіцянку. «Тиждень» докладніше писав про цю стрічку у рецензії «Бог грає Памфіром, а Памфір грає на контрабасі».
Читайте також: Бог грає Памфіром, а Памфір грає на контрабасі