Українська влада використовує 60 % піратських програм

2 Лютого 2012, 12:26

«Нам складно прокоментувати ситуацію з безпекою на сайтах державних структур, проте варто звернути увагу, що 60 % програмного забезпечення, яке використовується в центральних органах державної влади, неліцензійне, а це становить суттєвий ризик для інформаційної безпеки держави», – зазначила вона.

Експерт наводить результати дослідження міжнародної компанії Harrison Group, що проводилось 2011 року.

«Майже кожна четверта (24 %) піратська операційна система отримує зараження при встановленні або самостійно завантажує та встановлює шкідливе програмне забезпечення після підключення до мережі Інтернет. На жаль, в Україні як державні структури, так і бізнес і приватні користувачі, не враховують цих ризиків і продовжують користуватися неліцензійним програмним забезпеченням», – додала Ключковська.

Водночас експерт стверджує, що «в інформаційних технологіях не існує поняття повної безпеки». «Ризики є завжди. Знаючи вразливі місця і вирішуючи проблеми, фахівці мінімізують ці ризики», – сказала вона.

Нагадаємо, після закриття файлообмінника Ex.ua почалися перебої в роботі сайтів органів держвлади, а також Партії регіонів. У МВС підозрювали хакерську атаку і не виключали порушення кримінальної справи за цим фактом.

За словами начальника прес-служби МВС Володимира Поліщука, МВС використовує 47 % неліцензійного програмного забезпечення.

Як відомо, у червні 2011 року Microsoft заявляла про намір посилити роботу з виявлення в Україні сервісних центрів, що встановлюють клієнтам піратське програмне забезпечення.