Українська еліта погрожує Януковичу новим Майданом і усуненням з посади

Акценти
28 Січня 2013, 15:52

Наводимо повний текст звернення Народного Комітету Захисту України до президента:

«Ми, члени Народного Комітету Захисту України і ті, хто підписався під цим Зверненням, перейняті тривогою за долю нашої Батьківщини у зв’язку  з Вашими намірами, попри власні передвиборні обіцянки, зламати підтримуваний суспільством і закріплений законодавчо курс України на європейську інтеграцію.

Три роки правління керованого Вами режиму ознаменувалися зрадою національних інтересів України і системними порушеннями прав та основоположних свобод людини, внаслідок чого вся країна та більшість її громадян виявилися приреченими на жалюгідне існування в атмосфері політичних репресій, економічної сваволі олігархічних кланів та міжнародної ізоляції.

Виявились примарними сподівання одержати дешевий газ ціною стратегічних поступок у військово-політичній, економічній та гуманітарній сферах на користь Росії. Ці поступки лише заохотили її керівництво до нових вимог, ключовою серед яких є вимога повномасштабного приєднання України до Митного союзу.

Членство у Митному союзі, який є складовою частиною Євразійського Союзу, під вивіскою котрого Москва планує фактично відновити СРСР, безповоротно позбавить Україну європейської цивілізаційної перспективи і знищить її  як незалежну державу.

Ваші заяви про те, що майбутнє об’єднання з Росією, Казахстаном та Білорусією носить суто економічний характер, не відповідають дійсності. Загроза відновлення тоталітарної Російської неоімперії  сьогодні серйозно непокоїть світ, оскільки своїх реваншистських амбіцій не приховує  Президент РФ В. Путін, який відверто заявляє про намір розвивати не лише економічну, а й політичну, військову, гуманітарну інтеграцію в рамках  структур,  у яких домінує Росія.

Курс на членство в Митному союзі означає втрату Україною національного суверенітету,  економічно та політично згубний для українського суспільства. Це – зрада українського народу, який підтримує  європейську інтеграцію України. Це стосується і виборців Партії регіонів, яким також обіцяли саме  європейську, а не євразійську  інтеграцію.

З метою виправдання і легітимації  входження України до Митного  союзу Вами та Вашими поплічниками готується референдум. У нас немає жодного сумніву, що керований  Вами режим сфальшує його результати так само, як були сфальшовані результати парламентських виборів 2012 року. До того ж  сам Закон «Про всеукраїнський референдум», за яким Ви збираєтесь організовувати цей процес, був ухвалений на  порушення Конституції України та Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», а відтак є нікчемним і не може застосовуватись.

Єдиний референдум, який сьогодні відповідає волі українського народу, – це референдум щодо негайного припинення Ваших повноважень на посаді Президента як особи, що через антинародну, антиукраїнську політику та узурпацію влади втратила легітимність і моральну підтримку суспільства.

Будь-яка Ваша спроба втягти Україну до Митного союзу і/або запровадити зміни конституційного ладу держави у спосіб, не передбачений діючою Конституцією України, стане початком нового Майдану для усунення Вас із посади».

Серед підписантів звернення: дипломати, військові, науковці, діячі культури та мистецтв, урядовці та громадські діячі. Зокрема, Левко Лук’яненко, Дмитро Павличко, Іван Дзюба, Юрій Мушкетик, В’ячеслав Брюховецький, Анатолій Паламаренко, Мирослав Попович, Валерій Шевчук, Василь Шкляр, Михайло Слабошпицький, Володимир Лановий, Олександр Сугоняко та інші. При цьому збір підписів триває.

Підписанти наголосили сьогодні на прес-конференції, що "Український народ опинився у смертельній небезпеці: нинішній режим намагається  втягнути Україну до Митного союзу та у нелегітимний спосіб змінити її конституційний лад».

Комітет закликає опозиційні парламентські та позапарламентські партії, патріотичні громадські  організації, весь український народ приєднатися до громадянської ініціативи «Геть від кремлівського ярма!» та долучитись до організації її всенародної підтримки.

90