Українська діаспора в Австралії оголосила голодування на підтримку Сенцова

12 Червня 2018, 10:45

Союз українських організацій Австралії закликав українців підтримати бранця Кремля, українського режисера Олега Сенцова та  долучитися до одноденного голодування 13 червня, напередодні Чемпіонату світу з футболу-2018 у Росії. Про це йдеться у прес-релізі організації.

 

"Щоб посилити повідомлення Сенцова за межами тюремної камери, 13 червня, напередодні Чемпіонату світу з футболу – другої за значимістю спортивної події в світі, яке проводиться в цьому році в Росії, буде проведено голодування солідарності", – йдеться у повідомленні.

 

 

Крім того, організація закликала писати листи місцевим і федеральним членам парламенту та до правозахисних  організацій з метою посилити тиск на  владу РФ.

 

Нагадаємо, 11 червня Український конгресовий комітет Америки (УККА) оголосив про проведення одноденного голодування на знак солідарності з українським режисером.

 

8 червня, стартував другий етап глобальної кампанії по звільненню українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язів #SaveOlegSentsov.

 

Також міністр закордонних справ Канади  Христя Фріланд звернулася до Росії з вимогою звільнити незаконно утримуваного українського режисера Олега Сенцова. 

 

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. Згодом стало відомо, що незаконно засуджений у Росії Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію. 

 

Як повідомлялося 16 березня, Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).