НОВИНИ

Українська діаспора у США оголосила голодування на підтримку Сенцова

Одноденний голодний страйк пройде напередодні Чемпіонату світу з футболу в Росії.

Український конгресовий комітет Америки (УККА) оголосив про проведення одноденного голодування на знак солідарності із бранцем Кремля, українським режисером Олегом Сенцовим. Про це йдеться у заяві Комітету у понеділок, 11 червня.

 

«Український конгресовий комітет Америки закликає українсько-американську спільноту та друзів по всьому світу висловити солідарність з Олегом Сецновим, взявши участь в одноденному голодному страйку в середу 13 червня напередодні Чемпіонату світу з футболу в Росії», — йдеться у заяві.

 

У тексті також зазначається, що Український Конгресовий Комітет Америки є найбільшим представницьким органом для 1,5 млн американців українського походження.

 

Нагадаємо, у п'ятницю, 8 червня, стартував другий етап глобальної кампанії по звільненню українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язів #SaveOlegSentsov.

 

Міністр закордонних справ Канади  Христя Фріланд звернулася до Росії з вимогою звільнити незаконно утримуваного українського режисера Олега Сенцова. 

 

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування. Згодом стало відомо, що незаконно засуджений у Росії Сенцов почав отримувати у колонії підтримуючу терапію. 

 

Як повідомлялося 16 березня, Сенцов повідомив про погіршення стану здоров'я. Зокрема, він зазначив, що в нього почали кришитися зуби та випадати волосся.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.